- Деталі
- Перегляди: 11
💙💛🔬Професорсько-викладацький склад кафедри дошкільної освіти педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова від душі вітає доцента кафедри Гальченко Вікторію Миколаївну з блискучим захистом дисертації «Психологія розвитку основ професійної культури майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти" на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук!
🎉📕 Успішний захист дисертації, яка вносить суттєвий вклад у розвиток педагогічної та вікової психології, відбувся у спеціалізованій вченій раді Українського державного університету імені Михайла Драгоманова під головуванням доктора психологічних наук, професора Ірини Булах.
Науковий консультант: доктор психологічних наук, професор Віра Кузьменко.
🏆👍 Це відмінний результат старанності, працьовитості та самовіддачі, сили волі і твердості духу.
💐💎 Колезі психологині дивовижній жінці Вікторії Миколаївні від колективу кафедри дошкільної освіти зичимо успішного втілення всіх творчих і наукових планів, енергії і натхнення в професійному зростанні і в майбутніх наукових пошуках, щоб в планах була мудрість, а у службових справах – підтримка однодумців, в серці – тепло і сонячно від людської вдячності.
Нехай основою Вашого щасливого особистого життя та плідної професійної діяльності буде міцне здоров’я, удача, щирі почуття, підтримка сім’ї і колег.
Професіоналізм, активна життєва позиція та оптимізм і надалі допомагають Вам досягати високих цілей у науково-педагогічній діяльності та житті!
Нових наукових перемог на шляху до омріяної Перемоги!
#Вітаємо #Захист_дисертації #Доктор_психологічних_наук
- Деталі
- Перегляди: 23
За запрошенням Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету кафедрою дошкільної освіти педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова на чолі завідувачки кафедри, докторки педагогічних наук, професорки Ганни Цвєткової мали честь 15.10.24р. долучитися до другої англомовної лекції за темою 🧑💼👩💼⬆️ "Особливості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів вищої освіти в Швеції. Перспективи впровадження досвіду в Україні" Сільвії Едлінг – професорки, докторки з дидактики Університету Євле, м. Євле, Швеція.
❓На запитання лекторки про те як мотивуюють студентів українські викладачі професорка Ганна Цвєткова відповіла, що на спеціальності "Дошкільна освіта" на педагогічному факультету в УДУ імені Михайла Драгоманова педагогами застосовуються інноваційні інтерактивні технології, форми, методи, прийоми - інтелектуальна карта📇, акваріум🐬, ділова гра👯♀, інсценування казок🧚, тепла конструктивна атмосфера справжньої дискусії☺️, кейс-метод🧳, метод "шести капелюхів"🎩, брейнстормінг🤯, кластер📰 та багато інших 🗳.
🌍 Пишаємося тим, що надаємо якісну вищу європейську дошкільну освіту та цінуємо досвід професійної підготовки педагогічних кадрів наших шведських колег. Плекаємо надію на подальшу Україно-Шведську колаборацію 🤝.
#Україна #Швеція #європейська_освіта #професійна_підготовка_педагогічних_кадрів
- Деталі
- Перегляди: 29
🙌❤️🧒👧👶 Всеукраїнський День дошкілля – це нагадування про важливість дошкільної освіти для розвитку кожної дитини, забезпечення якої вимагає від педагогів глибокої самовідданості, величезного терпіння і нескінченної закоханості у свою справу.
У день 27 вересня 2024 року кафедра дошкільної освіти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова у повному складі взяла участь у роботі Всеукраїнської інтернет-конференції «Освітній процес у закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану: теорія, практика, інновації», яка організована Інститутом проблем виховання НАПН України, Центром раннього розвитку дитини та дошкільної освіти.
👯 Секційне засідання «Професійна підготовка та підвищення кваліфікації працівників дошкільної галузі» модерували: завідувачка кафедри дошкільної освіти, докторка педагогічних наук, професорка Ганна Цвєткова; кандидатка педагогічних наук, професорка Раїса Шулигіна; кандидатка педагогічних наук, наукова співробітниця Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Майя Молочко, які ґречно привітали усіх учасників секційного засідання, спікерів, слухачів від імені організаторів конференції.
🤔 В ході секційного засідання спікери акцентували увагу на актуальності розвитку дошкільної освіти в складних умовах сьогодення; зосереджувались на особливостях фахової підготовки майбутніх вихователів в умовах військового стану; обмінювались практичним досвідом; наголошували на важливості впровадження інноваційних методів в освітній процес та взаємодію із студентами; обговорювали шляхи удосконалення системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників тощо.
Варто наголосити на широкій географії учасників секційного засідання онлайн-конференції з 11 регіонів України, серед яких:
🏤 Західноукраїнський національний університет – завідувач кафедри освітології і педагогіки, доктор педагогічних наук, професор Володимир Чайка і доцент цієї ж кафедри, кандидат педагогічних наук Оксана Писарчук;
🏤 УДУ імені Михайла Драгоманова – старший викладач кафедри дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Наталія Андрущенко; викладач кафедри дошкільної освіти Ірина Кузьменко;
🏤 Київський столичний університету імені Бориса Грінченка – завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук Людмила Меленець; старший викладач кафедри дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Юлія Волинець; методист науково-методичного центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Таран;
🏤 Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка – викладач кафедри педагогіки і методик початкової та дошкільної освіти Наталія Ратушняк;
🏤 Інститут проблем виховання НАПН України – науковий співробітник Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Майя Молочко;
🏤 Центр професійного розвитку педагогічних працівників Броварської міської ради Броварського району Київської області – консультант Наталія Пилипенко.
⛳ Змістовні доповіді та цікаві презентації спікерів на актуальні теми сьогодення, викликали обговорення таких проблем: оснащення розвивального та інклюзивного середовища для дітей дошкільного віку, підтримки дітей з особливими освітніми потребами, організації методичної роботи в ЗДО, роль вихователя у формуванні основ критичного мислення дітей старшого дошкільного віку, організації обласних педагогічних студій тощо.
💛 На завершення конференції, від імені усіх модераторів секційного засідання проф. Раїса Шулигіна подякувала організаторам та учасникам Всеукраїнської інтернет-конференції за якісний, змістовний формат наукового спілкування, вільного обміну думками й побажала нових професійних здобутків у мирі, злагоді та світлому майбутньому.
НЕЗЛАМНОГО ДОШКІЛЛЯ!
#Тиждень_дошкілля #конференція
- Деталі
- Перегляди: 45
Натепер в Україні та світі відбуваються масштабні соціальні зміни, спричинені війною й пов’язані з духовністю людини, відстоюванням права на державність, спротивом до геноциду українського народу. Безумовно, окреслені зміни позначаються на освіті, як важливому чиннику становлення особистості.
У контексті сьогоднішніх викликів, що стоять перед нашою країною, підтримка сім’ї та формування фахівця галузі дошкільної освіти стають особливо значущими.
2️⃣7️⃣ вересня науково-педагогічний склад кафедри дошкільної освіти педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова на чолі завідувачки, докт. пед. наук проф. Ганни Цвєткової як співорганізатори долучився до роботи Всеукраїнської інтернет-конференції «Освітній процес у закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану: теорія, практика, інновації» за двома секціями: "Підтримка сім’ї у забезпеченні освітнього розвитку дитини в умовах воєнного стану"(керівники секції: канд. пед. наук доц. Софія Довбня і старший науковий співробітник Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України Олена Курченко) та "Професійна підготовка та підвищення кваліфікації фахівців дошкільної галузі" (керівники секції: проф. Ганна Цвєткова, старший науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти та виховання Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України Майя Молочко, канд. пед. наук проф. Раїса Шулигіна).
Завдячуємо можливістю організувати секції конференції Відділенню філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України, Інституту проблем виховання НАПН України та Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Нам випала честь в надзвичайно складних умовах сьогодення,
демонструвати неймовірну стійкість, креативність та відданість своїй справі.
Ми справжні герої-кіборги освітянського фронту!!!
#Тиждень_дошкілля #конференція
- Деталі
- Перегляди: 30
26 вересня до Всеукраїнського дня дошкілля за підтримки декана педагогічного факультету канд. пед. наук проф. Тараса Олефіренка та за спікерування завідувачки кафедри дошкільної освіти докт.пед.наук проф.Ганни Цвєткової, канд. псих. наук доц. Вікторії Гальченко, канд. псих. наук, ст.викл. Віри Корх відбувся майстер-клас «Нескорене дошкілля: профілактика емоційного вигорання та стресових станів в учасників освітнього процесу».
З Всеукраїнським днем дошкілля освітян-дошкільників привітав декан педагогічного факультету проф. Тарас Олефіренко, який передав щирі вітання від ректора УДУ імені Михайла Драгоманова докт. філ.наук проф. Віктора Андрущенка.
Проф. Ганна Цвєткова запропонувала дієві шляхи збереження ресурсу та емоційного здоров'я особистості під час війни - це любов, діти, надихаючі вислови, молитва, бойові мантри, поезія, важливість власної дії, спілкування, фізична активність, постійне навчання та самовдосколення, допомога іншим, уважне ставлення до своїх думок, емоцій та поведінки.
З психологинями кафедри дошкільної освіти доц. Вікторією Гальченко та ст.викл. Вірою Корх учасники майстер-класу віднайшли внутрішній баланс, виконавши ефективні техніки "Мій гаджет", "Перетвори емоцію", вправи "Енергія", "Промінь любові" (в модифікації В.Гальченко), "Долонька підтримки", медитативну практику "Богиня спокою" на профілактику та протидію емоційного вигорання.
У zoom-форматі з одночасною трансляцією у Facebook до майстер-класу приєдналися близько 💯 колег із закладів освіти м.Києва, м.Сум, м.Бар.
Задоволення від майстер-класу отримали всі. Про що свідчила висока активність у чаті.
Висловлюємо вдячність організаторам, спікерам та всім учасникам майстер-класу! До нових зустрічей!
#Тиждень_дошкілля #майстер-клас