Напередодні Великодня в рамках квітневих наукових та науково-популярних заходів кафедри дошкільної освіти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 3 курсу спеціальності А2 "Дошкільна освіта" під супроводом кандидатки педагогічних наук, доцентки Тетяни Козак відвідали 2 квітня 2025 року Національний музей декоративного мистецтва України. У музеї майстринею пані Іриною для здобувачів вищої освіти проведено цікаву лекцію на тему: ,,Регіональні особливості українського писанкарства як засіб полікультурного виховання студентської молоді,, , на якій студентки не тільки познайомилися з регіональними особливостями українського писанкарства, а створили власну писанку.

козак111

photo 2025 04 02 22 18 23


   🤝 Дякуємо за безцінні знання та практичні поради з писанкарства майстрині Ірині!

    Плекати та знати власну культуру, традиції та передавати наступному поколінню - це ознака любові до власної культури.
Є влучний вислів :“Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів” (Іван Франко).
#українське_писанкарство

🎊 Шановні колеги!

📣 Кафедра дошкільної освіти Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова запрошує вас до публікації матеріалів у колективній монографії «Освіта в епоху парадигмальних змін: виклики, модерні практики, посттравматичне зростання» (Hameln, Німеччина).

  Прийом публікацій до монографії та супровідних матеріалів: до 30 червня 2025 року (включно) на пошту: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Тематика розділів монографії:
🪅 Теорія і методика професійної освіти;
🪅 Професійна освіта (за спеціалізаціями);
🪅 Дошкільна освіта;
🪅 Початкова освіта;
🪅 Середня освіта (за предметними спеціальностями);
🪅 Спеціальна освіта;
🪅 Фізична культура і спорт;
🪅 Загальна психологія; психологія особистості;
🪅 Соціальна психологія; психологія соціальної роботи;
🪅 Педагогічна та вікова психологія.

  📬 Інформаційний лист монографії розміщено за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1gxsQUSFIUPbWm3dNc6dm-BShHls2Zms0/view?usp=sharing

  👥 Контактні особи:
🤙 Кузьменко Ірина Анатоліївна, тел. (096) 634-71-14
🤙 Шелепко Галина Володимирівна, тел. (068) 404-83-09

мон1мон2мон3мон4мон5мон6мон7мон8мон9

  Ви маєте унікальну можливість долучитися і стати співавторами колективної монографії з метою узагальнення модерних психолого-педагогічних технологій у воєнний та повоєнний час, поширення передового досвіду та інноваційних практик посттравматичного зростання особистості та стійкості в освіті. Будемо вдячні за надіслані матеріали для публікації та поширення інформації серед наукової спільноти.

📯🎓 Шановні колеги!
Наукова спільнота, здобувачі вищої освіти!

  🙌 Маємо за честь запросити Вас до участі в Міжнародній науково-практичній конференції «Інноваційні освітні технології в системі неперервної освіти: від дошкільної освіти до освіти дорослих (вітчизняний і світовий досвід упровадження)».

  📅 Дата проведення конференції: 24.04.2025 р.
  ⏰ Час: 11:00.

 🏣 Місце проведення конференції: Український державний університет імені Михайла Драгоманова на педагогічному факультеті, кафедрі дошкільної освіти (м. Київ, вул. Пирогова, 9).

  Формат: змішаний (очно та онлайн).

  Тематичні напрями роботи конференції
💡 Національний та європейський досвід інноваційної діяльності дошкільної освіти в епоху непередбачуваності та турбулентності Всесвіту.
💡 Психолого-педагогічний супровід дітей раннього та дошкільного віку в умовах воєнного та повоєнного станів.
💡 Проблеми формування національної ідентичності в умовах війни.
💡 Міжнародний та європейський контексти підготовки сучасного фахівця у вітчизняних закладах освіти.
💡 Інклюзивні інноваційні технології в дошкільній освіті: досвід, перспективи.

  Для участі в роботі конференції Вам необхідно до 17.04.2025 р.:
1⃣.оформити і надіслати заявку щодо участі в конференції за зразком (додаток 1) - на електронну пошту: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
або заповнити google форму: https://forms.gle/vaPwRaz3TR7HGmtr8
чи скористатись QR-кодом (див. інформ. лист)
2⃣. надіслати текст наукової статті в електронному форматі оформленої - відповідно до вимог (додаток 2) із зазначенням напряму, на електронну пошту: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 🌐 Інформаційний лист конференції розміщено за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1Rd6obI4yu8-U7nQxOTBaAYPQFrax-LA5/view?usp=sharing

  🤙 Контактні особи:
📞 067-772-75-23 Барановська Лілія Володимирівна, професор кафедри дошкільної освіти, доктор педагогічних наук
📞 096-486-40-87 Гальченко Вікторія Миколаївна, доцент кафедри дошкільної освіти, доктор психологічних наук.

   Будемо раді вашій участі у конференції!

мк1мк2мк3мк4мк5

🌟👩🏻‍💼💐🎊 1️⃣8️⃣ березня 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ року з здобувачами вищої освіти 1️⃣-го курсу «Дошкільна освіта» Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова (1-А групи рівня підготовки – бакалавр), кандидатом педагогічних наук, старшим викладачем Андрущенко Наталією Вікторівною в рамках навчальної дисципліни «Наукова майстерня педагога дошкільної освіти» було проведено відкрите лекційне заняття на тему «Наукові підходи до організації інклюзивного освітнього середовища в сучасному закладі дошкільної освіти».

АНД1

АНД 2
  Від кафедри лекцію відвідали: проф. Ганна Цвєткова, проф. Раїса Шулигіна, доц. Софія Довбня, доц. Вікторія Агіляр Туклер.
  🎨👍 Лекція носила науковий-проблемний характер з елементами дискусії та мала візуальне супроводження з використанням інформаційних технологій та застосування технік арт-терапії. Такий виклад матеріалу дозволяє відзначити насамперед високий рівень науково-теоретичної підготовки Наталії Андрущенко як лектора та науковця-педагога в цілому.

АНД 3

АНД 4
  ❓👏 Робоча атмосфера на лекційному занятті та використання діалогових форм навчання сприяли активному включенню студентів в обговорення проблемних питань. Наталія Андрущенко продемонструвала вміння «володіти» студентською аудиторією і стимулювати студентів до їх активної участі у занятті, спільного обговорення піднятих питань. Логічно і слушно виглядало прагнення лектора почути студентські коментарі з того чи іншого озвученого тематичного питання.

АНД 5
  👫💫 Дане лекційне заняття, за формою викладу, є прикладом інтерактивної лекції, де студенти не просто слухачі, а активні учасники освітнього процесу.
 😌🧘‍♀️ Заняття завершилося в теплій атмосфері ресурсною вправою для відновлення як здобувачів вищої освіти так і викладачів кафедри.
#відкрита_лекція

З метою привернення уваги здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 012 «Дошкільна освіта» до необхідності розвитку критичного мислення всіх учасників освітнього процесу закладу дошкільної освіти та усвідомлення власного стилю мислення і його впливу на педагогічну діяльність, викладачкою кафедри дошкільної освіти Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Іриною Кузьменко було проведено тренінг на тему «Розвиток критичного мислення педагога в епоху трансформацій».

Тренінг І.Кузьменко 12.02.2025 01

  Під час вступного слова Ірина Кузьменко привітала учасників тренінгу та активізувала їх до проблеми розвитку критичного мислення як необхідної компетентності в освітньому процесі ЗДО, яка допомагає і педагогам, і їхнім вихованцям впевнено орієнтуватися в сучасному світі.

  Здобувачам було запропоновано висловити свою думку щодо визначення поняття «критичне мислення». Особливу увагу викладачка приділила ролі емоційного інтелекту в розвитку критичного мислення, оскільки здатність відокремлювати емоції від раціонального аналізу сприяє більш об’єктивному сприйняттю реальності.

 Під час тренінгу студентами було виконано ряд вправ для розвитку міжпівкульної взаємодії. Викладачка наголосила, що такі ці вправи можна використовувати не лише для власного розвитку, а й у роботі з дітьми старшого дошкільного віку для активізації їхньої пізнавальної діяльності, адже вони допомагають зробити освітній процес більш ефективним та сприяють формуванню основ критичного мислення у дітей дошкільного віку.

Тренінг І.Кузьменко 12.02.2025 01Тренінг І.Кузьменко 12.02.2025 01

 Практико орієнтованим етапом тренінгу було перевтілення учасників в експертів з метою оцінки рівня асоціативного мислення, гнучкості, креативності дітей старшого дошкільного віку шляхом перегляду коротких відео, та відгадування описаних дітьми об’єктів з категорій «Люди», «Природні явища», «Тварини», «Предмети побуту», «Відчуття». Завдання активізувало навіть найпасивніших учасників.

 Наприкінці тренінгу Ірина Кузьменко запросила всіх присутніх до виплеску емоцій, отриманих протягом тренінгу, через інтерактивну вправу «Дерево вражень та побажань». Кожен мав змогу висловитись, обмінятись враженнями та поділитись почуттями в колі однодумців.

 Насамкінець студенти спеціальності «Дошкільна освіта» разом виконали пісню «Я намалюю на папері щасливу дитину» (слова і музика Д. Волканова) яка стала символом віри у краще мирне майбутнє України, щасливе дитинство та відображенням головної ідеї зустрічі: кожен педагог має силу і можливість творити майбутнє, допомагаючи дітям зростати в атмосфері допитливості, усвідомленості та гармонії. І важливим чинником цього процесу є постійний саморозвиток педагога з акцентом на розвиток власного критичного мислення!

Тренінг І.Кузьменко 12.02.2025 01

Тренінг І.Кузьменко 12.02.2025 01

Тренінг І.Кузьменко 12.02.2025 01