- Details
- Hits: 4
За ініціативи Міністерства освіти і науки України, підтримки ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова професора Віктора Андрущенка, декана Педагогічного факультету професора Тараса Олефіренка, завідувачки кафедри дошкільної освіти, професорки Ганни Цвєткової 2 липня 2025 року у святковій конференц-залі центрального корпусу Українського державного університету імені Михайла Драгоманова успішно проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВОЇ ГІГІЄНИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ: ВИКЛИКИ, РІШЕННЯ, ПРАКТИКИ» у змішаному форматі, яка об’єднала в науковому просторі близько 15 тисяч учасників, серед яких академічна наукова спільнота, стейкхолдери, педагоги-практики дошкільної освіти, здобувачі різних рівнів вищої освіти. Мета конференції–підвищення цифрової компетентності педагогів, поширення науково обґрунтованих методичних підходів й обмін кращими практиками реалізації Концепції цифрової гігієни дітей дошкільного віку.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з навчально-методичної роботи Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, заслужений працівник освіти України, доктор філософських наук, професор Роман Вернидуб, проєктна менеджерка з питань цифрової трансформації Команди підтримки відновлення та реформ МОН України Вікторія Косик, яка передала вітальні слова від заступниці міністра освіти і науки України з питань дошкільної освіти Анастасії Коновалової, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогіки НАПН України Микола Головко, завідувачка кафедри дошкільної освіти, професорка Ганна Цвєткова, яка майстерно модерувала цей науковий захід.
На пленарному засіданні конференції лунали доповіді поважних господарів-організаторів та гостей заходу: Олександра Дячука – керівника проєкту Єдиної Атестаційної Системи (ЄАС) МОН, «Процедура спрощення отримання свідоцтв від державних установ: документи Єдиної Атестаційної Системи (ЄАС)»; Ганни Цвєткової – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри дошкільної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, «Створення цифрового освітнього простору в сучасному університеті: відповідь на виклики постмодерної освіти вищої школи»; Елліни Панасенко – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри практичної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», «Психологічні ризики цифрового середовища для дошкільників: діагностика, профілактика та корекція в умовах ЗДО»; Катерини Кузнєцової – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки і психології дошкільної і спеціальної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича «Безпечне цифрове середовище як інструмент формування здорових цифрових звичок у дітей дошкільного віку»; Ольги Рейпольської – доктора педагогічних наук, професора, завідувача відділом дошкільної освіти Інституту педагогіки НАПН України, «Просвітницька робота з батьками: напрями виховання дітей в цифровому середовищі»; Олесі Мисик – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки, психології та фахових методик Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, «Вплив раннього цифрового досвіду на розвиток критичного мислення у дітей дошкільного віку»; Валерії Шинкарьової – PhD, викладача кафедри дошкільної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, радника міського голови Черкас з питань освіти та гуманітарної політики, власниці мережі освітніх закладів «SOVA kids space», Голови громадської організації «Обєднання багатодітних родин «Крила», «Вихователь як цифровий архітектор: виклики та стратегії фахової підготовки педагогів у закладах вищої освіти»; Наталії Ратушняк – доктора філософії, доцента кафедри освітології і педагогіки Західноукраїнського національного університету, «Формування пізнавальної активності старших дошкільників засобами комп`ютерних технологій: методичний аспект».
Конференція пройшла в насиченій пізнавально-рефлексивній атмосфері, мали місце питання до доповідачів від учасників конференції та зворотний емоційний відгук практиків дошкілля. Отже, тема конференції є безумовно актуальною, яка викликала зацікавлення багаточисельної аудиторії її учасників. Зазначена проблема потребує уваги педагогів і психологів, а розроблена концепція цифрової гігієни дітей дошкільного віку потребує практичного впровадження в закладах дошкільної освіти.
Відеозапис конференції можна подивитися на каналі ютюб за електронним посиланням: https://youtube.com/live/EAyPuX_zlkw.
Сертифікати участі у конференції учасники можуть отримати у своїх персональних електронних кабінетах
слухача за електронним посиланням реєстрації: https://pf.udu.eas.ua/event/11
Щиро дякуємо всім шановним гостям-партнерам кафедри дошкільної освіти за участь у конференції та багаторічну співпрацю, всім інституціям, її учасникам, вільним слухачам, стейкхолдерам та всім, хто плекає сучасне дошкілля. Бажаємо Миру, благополуччя, особистісного та професійного зростання та успіхів!
Бережімо дитинство! До нових зустрічей! Слава Україні!
#УДУ_імені_Михайла_Драгоманова #МОН #ПФ #КДО #конференція
- Details
- Hits: 18
🎊 Шановні колеги!
📣 Кафедра дошкільної освіти Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова запрошує вас до публікації матеріалів у колективній монографії «Освіта в епоху парадигмальних змін: виклики, модерні практики, посттравматичне зростання» (Hameln, Німеччина).
Прийом публікацій до монографії та супровідних матеріалів: до 3⃣0⃣ червня 2⃣0⃣2⃣5⃣ року (включно) на пошту: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Тематика розділів монографії:
🪅 Теорія і методика професійної освіти;
🪅 Професійна освіта (за спеціалізаціями);
🪅 Дошкільна освіта;
🪅 Початкова освіта;
🪅 Середня освіта (за предметними спеціальностями);
🪅 Спеціальна освіта;
🪅 Фізична культура і спорт;
🪅 Загальна психологія; психологія особистості;
🪅 Соціальна психологія; психологія соціальної роботи;
🪅 Педагогічна та вікова психологія.
📬 Інформаційний лист монографії розміщено за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1gxsQUSFIUPbWm3dNc6dm-BShHls2Zms0/view?usp=sharing
👥 Контактні особи:
🤙 Кузьменко Ірина Анатоліївна, тел. (096) 634-71-14
🤙 Шелепко Галина Володимирівна, тел. (068) 404-83-09
Ви маєте унікальну можливість долучитися і стати співавторами колективної монографії з метою узагальнення модерних психолого-педагогічних технологій у воєнний та повоєнний час, поширення передового досвіду та інноваційних практик посттравматичного зростання особистості та стійкості в освіті. Будемо вдячні за надіслані матеріали для публікації та поширення інформації серед наукової спільноти.
- Details
- Hits: 35
✅👍 У квітні 2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣ року за підтримки декана Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова професора Тараса Олефіренка на базі факультету організовано та успішно проведено І тур VI Всеукраїнського конкурсу наукових робіт студентської молоді. На кафедрі дошкільної освіти переможницею стала здобувачка 4️⃣ курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта Ковальчук Анна.
👩💻👨💻🧘♀️ Підсумкову науково-практичну конференцію ІІ туру VI Всеукраїнського конкурсу наукових робіт студентської молоді на тему «Здорова дитина – здорова нація» проведено 28-30 травня 2025 року на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка в дистанційному форматі. Даний конкурс проводиться з метою підтримки та розвитку науково-дослідницьких здібностей здобувачів вищої освіти та активізації наукових пошуків у напрямку здоров’язбереження української нації в умовах війни.
🤩👏 За ініціативи та підтримки завідувачки кафедри дошкільної освіти Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова професорки Ганни Цвєткової, честь кафедри та факультету рідного столичного університету захищала наша переможниця здобувачка 4️⃣ курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта Ковальчук Анна з науковою роботою на тему: «Формування аксіологічних основ ментального здоров'я дітей середнього дошкільного віку в умовах війни», науковий керівник: кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри дошкільної освіти Віра Корх.
💔У роботі обґрунтована актуальність теми дослідження формування аксіологічних основ ментального здоровя в умовах війни, коли атакується українське дитинство, яке є найбільш ментально вразливою категорією; розкрито поняття аксіологічних основ ментального здоровя: ціннісного ставлення до себе, свого здоровя, до інших людей, до Батьківщини, природи, праці тощо. Визначено поняття ментального здоровя як здатність почуватися щасливим та благополучним, цінувати власне самопочуття та своє життя, емоційну підтримку та турботу оточуючих людей, уміння її приймати та виявляти вдячність, виявляти стійкість до стресових умов життя, здатність допомогти собі та ближнім, усвідомлювати цінність свого власного життя та життя інших людей. Розроблено програму формування аксіологічних основ ментального здоров'я дітей середнього дошкільного віку засобом дитячої літератури, сформовано модель дослідження, подано рекомендації педагогам та батькам з проблеми дослідження.
🏆💐 Робота Ковальчук Анни була високо оцінена журі конкурсу та отримала диплом ІІ ступеня. Щиро вітаємо з перемогою здобувачку, наукового керівника, дякуємо за підтримку, віру у студентський потенціал та мудрі настанови завідувачці кафедри дошкільної освіти Ганні Цвєтковій, доцентам Вікторії Гальченко та Софії Довбні. Нашою високою науково-педагогічною місією є розвиток освіти і науки, збереження дитинства, студентства та самозбереження в умовах війни!
#Перемога_у_Всеукраїнському_конкурсі #Здорова_дитина_здорова_нація #Вітаємо #ПФ_УДУ #Дошкільна_освіта #Кафедра_дошкільної_освіти
- Details
- Hits: 76
Вітаємо шановні учасники
Міжнародної науково-практичної конференції
«Інноваційні освітні технології в системі неперервної освіти:
від дошкільної освіти
до освіти дорослих (вітчизняний і світовий досвід упровадження)»!
Надсилаємо вам програму, збірник наукових праць та сертифікати конференції.
Програма конференції: https://drive.google.com/file/d/1GTx0pbRK4YB-bFUoYfhBupg_ogrod6Xs/view?usp=sharing
Збірник наукових праць: https://drive.google.com/file/d/10lK72Kqn9qO_QOxjEXoXhuzZvzPRaahS/view?usp=sharing
Сертифікати академічної спільноти: https://drive.google.com/drive/folders/1XF4FlOuihKb-piB9rOdFGoyzr5B9HvnX?usp=sharing
Дорогі колеги, щиро дякуємо вам за активну участь у нашій конференції!
Залишайтеся на зв’язку, попереду ще багато цікавих подій та можливостей для спільного професійного розвитку!
Бажаємо вам мирного неба та успіхів! До наступних зустрічей!
Слава Україні!
З повагою,
колектив кафедри дошкільної освіти на чолі із завідувачем, доктором педагогічних наук,
професором Цвєтковою Ганною Георгіївною
- Details
- Hits: 92
🇺🇦🤝🌍🇪🇺 В університеті триває тиждень науки. Кожен, хто має досвід діяльності у цій сфері та певні здобутки, намагається апробувати їх на різних рівнях. Особливо актуальною з огляду на євроінтеграційний курс України є міжнародна проєктна діяльність. Керівництво університету (ректор Андрущенко В.П.) та Педагогічного факультету (декан Олефіренко Т.О.) завжди підтримують ініціативу кафедр з розроблення міжнародних проєктів. Науково-педагогічні працівники кафедри дошкільної освіти (завідувач Цвєткова Г. Г.) є активними в розробленні проєктів Erasmus + за програмою Жан Моне (координатор Барановська Л. В.).
Проєктною пропозицією передбачено щорічне проведення тематичної міжнародної конференції. Проєктні заходи є особливими за змістом, формою, складом учасників. Для їх проведення потрібен відповідний досвід. Потенційний координатор розробленого проєкту з використання європейських студій для вдосконалення якості вищої педагогічної освіти в Україні професор Барановська Лілія Володимирівна з цією метою упродовж 5-7 травня 2025 року брала участь у VII-й Міжнародній конференції "Європейські виміри сталого розвитку", яку зорганізували науковці Національного університету харчових технологій. Цей ЗВО є лідером з отриманням грантів зазначеної вище програми (7 грантів). Досвід учених НУХТ вартий уваги. Конференція (пленарне засідання, робота секцій) відбувалась англійською мовою. Професор Барановська Л. В. була запрошена як модератор секції "Європейські дослідження для сталого розвитку", в її роботі взяли участь 23 науковці із різних ЗВО України, Чеської Республіки, США.
На засіданні були актуалізовані проблеми підготовки бакалаврів, магістрів, здобувачів ступеня PhD з урахуванням концептів сталого розвитку, використання "власної" англійської мови. Участь у конференції на платформі Erasmus + сприяла набуттю відповідного досвіду: доречно готувати 2 види доповідей (вербальні та постерні), для виготовлення постерної доповіді потрібен електронний шаблон, що уніфікує вимоги і полегшує підготовку тез. Складною є активність модератора: доповідачами використовується англійська мова британського та американського варіантів, які мають вимовні й лексичні особливості, що ускладнює сприймання та комунікацію - модератор має діяти, попереджуючи виникнення когнітивного дисонансу. Робота в міжнародному науковому спектрі вимагає дотримання універсальних вимог і певних норм міжнародного протоколу та етикету, дотримання регламенту, об'єктивного та однакового ставлення модератора до промовців та їхніх меседжів. Часовий регламент теж є обов'язковим, оскільки наявні відмінності у часових поясах країн, чиї громадяни є учасниками роботи секції. Набутий досвід організації, модерації міжнародних наукових подій на платформі Еразмус + є корисним для подальшої міжнародної і наукової діяльності в УДУ імені Михайла Драгоманова. Водночас він необхідний для реалізації завдань Закону України 2024 р. про функціонування англійської мови в країні, яка офіційно визнана мовою науки, і її нині використовують понад 23% українців.
#УДУ_імені_Михайла_Драгоманова
#Педагогічний_факультет
#Кафедра_дошкільної_освіти
#Національний_університет_харчових_технологій
#проєкт #Erasmus+ #ЖанМоне #європейськідослідження #сталийрозвиток