- Деталі
- Перегляди: 7
📯🎓🔬👌📔 12 листопада 2024 року на запрошення директора Інституту проблем виховання НАПН України доктора психологічних наук професора Івана Беха, під керівництвом завідувачки кафедри дошкільної освіти докторки педагогічних наук професорки Ганни Цвєткової, у супроводі доцентки кафедри кандидатки педагогічних наук Софії Довбні та викладачки Ірини Кузьменко здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1 курсу спеціальності 012 «Дошкільна освіта» Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова завітали на лекцію докторки педагогічних наук професорки керівниці Центру раннього розвитку дитини і дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України, Ольги Рейпольської.
Надзвичайно актуальною та глибокою була доповідь Ольги Рейпольської, представниці наукової школи Івана Беха, на тему: «Закон України ‘‘Про дошкільну освіту’’: соціальна місія та педагогічна перспектива». Слухачі ознайомились з новим Законом України «Про дошкільну освіту»: основним змістом його статей; ключовими положеннями, що визначають сучасні пріоритети дошкільної освіти; напрямами реформування цієї галузі. Науковиця детально зупинилася на основних змінах, зокрема на підходах до формування освітнього середовища, забезпечення якості освіти та розширення доступу до закладів дошкільної освіти.
Особливу увагу було приділено соціальній місії закладів дошкільної освіти, що полягає у вихованні гармонійно розвиненої, національно свідомої особистості, здатної до співпраці в суспільстві. Також було закцентовано увагу на ролі педагогів щодо впровадження нових методик, орієнтованих на індивідуальний підхід до розвитку особистості дитини, формування її емоційного інтелекту та закладання основ критичного мислення.
Доповідь викликала активну дискусію серед слухачів. Обговорювалися питання практичного застосування нових положень закону, виклики, з якими стикаються педагоги, та можливі шляхи їхнього подолання.
Учасники заходу висловили вдячність за можливість отримати детальне роз’яснення нововведень, які стануть основою для підготовки майбутніх фахівців до роботи в умовах реформованої системи дошкільної освіти.
Дякуємо декану Педагогічного факультету професору Тарасу Олефіренку, завідувачці кафедри дошкільної освіти професорці Ганні Цвєтковій, кандидатці педагогічних наук доцентці Софії Довбні, викладачці Ірині Кузьменко за долучення до цікавого наукового дискурсу.
#Закон_України
#Про_дошкільну_освіту #наука
- Деталі
- Перегляди: 26
За запрошенням Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету кафедрою дошкільної освіти педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова на чолі завідувачки кафедри, докторки педагогічних наук, професорки Ганни Цвєткової мали честь 15.10.24р. долучитися до другої англомовної лекції за темою 🧑💼👩💼⬆️ "Особливості професійної підготовки педагогічних кадрів для закладів вищої освіти в Швеції. Перспективи впровадження досвіду в Україні" Сільвії Едлінг – професорки, докторки з дидактики Університету Євле, м. Євле, Швеція.
❓На запитання лекторки про те як мотивуюють студентів українські викладачі професорка Ганна Цвєткова відповіла, що на спеціальності "Дошкільна освіта" на педагогічному факультету в УДУ імені Михайла Драгоманова педагогами застосовуються інноваційні інтерактивні технології, форми, методи, прийоми - інтелектуальна карта📇, акваріум🐬, ділова гра👯♀, інсценування казок🧚, тепла конструктивна атмосфера справжньої дискусії☺️, кейс-метод🧳, метод "шести капелюхів"🎩, брейнстормінг🤯, кластер📰 та багато інших 🗳.
🌍 Пишаємося тим, що надаємо якісну вищу європейську дошкільну освіту та цінуємо досвід професійної підготовки педагогічних кадрів наших шведських колег. Плекаємо надію на подальшу Україно-Шведську колаборацію 🤝.
#Україна #Швеція #європейська_освіта #професійна_підготовка_педагогічних_кадрів
- Деталі
- Перегляди: 29
🌍 9️⃣ жовтня о 14:30 за київським часом науково-педагогічний склад кафедри дошкільної освіти педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова за ініціативи завідувачки кафедри, докторки педагогічних наук, професорки Ганни Цвєткової долучилися до гостьової лекції англійською мовою на актуальну тему: «Особливості впровадження концепції цілей сталого розвитку2️⃣0️⃣3️⃣0️⃣ в професійній підготовки педагогічних кадрів для закладів вищої освіти в Швеції. Перспективи впровадження досвіду в Україні» від шведської колеги Сігхільд Олссон, бізнес-розробниці, представниці RucX, Центру регіонального розвитку при Університеті Євле Університету Євле, м.Євле, Швеція.
🥰💐🙌 Вдячні за запрошення на лекцію Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, зокрема, Наталії Мельник, в.о. декана, докторці педагогічних наук, професорці кафедри іноземних мов і перекладу. Завжди раді співпраці, обміном досвіду й плідному спілкуванні!
#гостьова_лекція #концепція_цілей_сталого_розвитку_2030
- Деталі
- Перегляди: 37
🙌❤️🧒👧👶 Всеукраїнський День дошкілля – це нагадування про важливість дошкільної освіти для розвитку кожної дитини, забезпечення якої вимагає від педагогів глибокої самовідданості, величезного терпіння і нескінченної закоханості у свою справу.
У день 27 вересня 2024 року кафедра дошкільної освіти Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова у повному складі взяла участь у роботі Всеукраїнської інтернет-конференції «Освітній процес у закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану: теорія, практика, інновації», яка організована Інститутом проблем виховання НАПН України, Центром раннього розвитку дитини та дошкільної освіти.
👯 Секційне засідання «Професійна підготовка та підвищення кваліфікації працівників дошкільної галузі» модерували: завідувачка кафедри дошкільної освіти, докторка педагогічних наук, професорка Ганна Цвєткова; кандидатка педагогічних наук, професорка Раїса Шулигіна; кандидатка педагогічних наук, наукова співробітниця Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Майя Молочко, які ґречно привітали усіх учасників секційного засідання, спікерів, слухачів від імені організаторів конференції.
🤔 В ході секційного засідання спікери акцентували увагу на актуальності розвитку дошкільної освіти в складних умовах сьогодення; зосереджувались на особливостях фахової підготовки майбутніх вихователів в умовах військового стану; обмінювались практичним досвідом; наголошували на важливості впровадження інноваційних методів в освітній процес та взаємодію із студентами; обговорювали шляхи удосконалення системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників тощо.
Варто наголосити на широкій географії учасників секційного засідання онлайн-конференції з 11 регіонів України, серед яких:
🏤 Західноукраїнський національний університет – завідувач кафедри освітології і педагогіки, доктор педагогічних наук, професор Володимир Чайка і доцент цієї ж кафедри, кандидат педагогічних наук Оксана Писарчук;
🏤 УДУ імені Михайла Драгоманова – старший викладач кафедри дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Наталія Андрущенко; викладач кафедри дошкільної освіти Ірина Кузьменко;
🏤 Київський столичний університету імені Бориса Грінченка – завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук Людмила Меленець; старший викладач кафедри дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Юлія Волинець; методист науково-методичного центру професійного розвитку педагогічних працівників Олена Таран;
🏤 Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка – викладач кафедри педагогіки і методик початкової та дошкільної освіти Наталія Ратушняк;
🏤 Інститут проблем виховання НАПН України – науковий співробітник Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук Майя Молочко;
🏤 Центр професійного розвитку педагогічних працівників Броварської міської ради Броварського району Київської області – консультант Наталія Пилипенко.
⛳ Змістовні доповіді та цікаві презентації спікерів на актуальні теми сьогодення, викликали обговорення таких проблем: оснащення розвивального та інклюзивного середовища для дітей дошкільного віку, підтримки дітей з особливими освітніми потребами, організації методичної роботи в ЗДО, роль вихователя у формуванні основ критичного мислення дітей старшого дошкільного віку, організації обласних педагогічних студій тощо.
💛 На завершення конференції, від імені усіх модераторів секційного засідання проф. Раїса Шулигіна подякувала організаторам та учасникам Всеукраїнської інтернет-конференції за якісний, змістовний формат наукового спілкування, вільного обміну думками й побажала нових професійних здобутків у мирі, злагоді та світлому майбутньому.
НЕЗЛАМНОГО ДОШКІЛЛЯ!
#Тиждень_дошкілля #конференція
- Деталі
- Перегляди: 43
Натепер в Україні та світі відбуваються масштабні соціальні зміни, спричинені війною й пов’язані з духовністю людини, відстоюванням права на державність, спротивом до геноциду українського народу. Безумовно, окреслені зміни позначаються на освіті, як важливому чиннику становлення особистості.
У контексті сьогоднішніх викликів, що стоять перед нашою країною, підтримка сім’ї та формування фахівця галузі дошкільної освіти стають особливо значущими.
2️⃣7️⃣ вересня науково-педагогічний склад кафедри дошкільної освіти педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова на чолі завідувачки, докт. пед. наук проф. Ганни Цвєткової як співорганізатори долучився до роботи Всеукраїнської інтернет-конференції «Освітній процес у закладах дошкільної освіти в умовах воєнного стану: теорія, практика, інновації» за двома секціями: "Підтримка сім’ї у забезпеченні освітнього розвитку дитини в умовах воєнного стану"(керівники секції: канд. пед. наук доц. Софія Довбня і старший науковий співробітник Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України Олена Курченко) та "Професійна підготовка та підвищення кваліфікації фахівців дошкільної галузі" (керівники секції: проф. Ганна Цвєткова, старший науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти та виховання Центру раннього розвитку дитини та дошкільної освіти Інституту проблем виховання НАПН України Майя Молочко, канд. пед. наук проф. Раїса Шулигіна).
Завдячуємо можливістю організувати секції конференції Відділенню філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України, Інституту проблем виховання НАПН України та Факультету педагогічної освіти Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Нам випала честь в надзвичайно складних умовах сьогодення,
демонструвати неймовірну стійкість, креативність та відданість своїй справі.
Ми справжні герої-кіборги освітянського фронту!!!
#Тиждень_дошкілля #конференція