Стартував спільний проект Університетського коледжу південно-східної Норвегії (факультет математичної та природничої освіти) та Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (факультет педагогіки та психології (декан – академік Бондар В.І.). Безпосередню участь в проекті під назвою «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії та Палестині» беруть: кафедра педагогіки і методики початкового навчання (завідувач проф. І.М. Шапошнікова) та кафедра педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості (завідувач проф. Г.Г. Цвєткова). Загальна мета проекту – підвищити якість педагогічної освіти Україні, Норвегії та Палестини через розвиток демократичної культури у викладанні.
Зазначена мета буде досягнута завдяки виконання наступних завдань:
- аналіз і порівняльна характеристика найкращих практик впровадження демократичної культури в освіту;
- розробка, на основі дослідження, навчальних планів, програм та курсів підвищення кваліфікації як викладачів вищої школи, так і вчителів початкової школи;
- організація міжнародних навчальних поїздок студентів та адміністративних представників факультетів з метою знайомства, запровадження та поширення найкращого педагогічного досвіду демократизації педагогічної освіти.
Цільова група проекту: викладачі НПУ імені М.П. Драгоманова, ДВНЗ "Донбаського державного педагогічного університету", Університетського коледжу Південно-Східної Норвегії та Інститут досліджень миру Близького Сходу в Палестині.
Перший етап проекту передбачає обмін ідеями та досвідом, проведення порівняльного дослідження з концептуальних питань демократії в освіті. До цільових груп, які беруть участь а проекті входять дослідники, педагоги, вихователі дошкільних навчальних закладів.
Співпраця розпочалася з цікавих, насичених зустрічей серед яких візит норвезько-палестинської делегації додитячого закладу дошкільної освіти «Кудрявський», який співпрацює з кафедрою педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості. Це – унікальний навчально-виховний центр в м. Києві. Зарубіжні партнери побачили і відчули комфортну, унікальну атмосферу, створену високопрофесійними педагогами. Новітні освітні технології та методики, захоплюючи виховні заходи для малюків, інтегровані заняття, ефективна співпраця з родинами дошкільнят – це все вразило наших норвезьких та палестинських колег!
Вважаємо, що саме такі зустрічі будуть мати позитивний результат та сприяти підвищенню рівня знань та розуміння концепції демократії в освіті та її зв’язку з різними культурними та політичними контекстами, пов'язаними з загальною концепцією демократії на регіональному / національному рівні в Норвегії, Україні та Палестині, а також поліпшенню розуміння України та її культурного та політичного контексту.