Емоційний інтелект – це група ментальних здібностей, які беруть участь в усвідомленні та розумінні власних емоцій та емоцій оточуючих. Люди з високим рівнем емоційного інтелекту добре розуміють свої емоції і почуття інших людей, можуть ефективно керувати своєю емоційною сферою, і тому в суспільстві їхня поведінка більш адаптивна і вони легше досягають своїх цілей у взаємодії з оточуючими.
Це визначення дає розуміння, що будь-яка педагогічна діяльність ґрунтується на засадах емоційної взаємодії, а тим більше у відносинах вихователь-дитина. Особливо важливо про емоційну сферу говорити сьогодні – століття технологій та медіа-освіти.
Саме тому це багатогранне питання було розкрито у вебінарі на платформі Zoom (організатор: Інститут проблем виховання НАПН України), який майстерно презентувала доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедрою педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості НПУ ім. М.П. Драгоманова Цвєткова Ганна Георгіївна.
Більше 90 учасників – викладачі, педагоги, студенти, вихователі отримували знання щодо наукового дослідження даного питання; практичні рекомендації впровадження в своє особисте та професійне життя так званих Soft skills, серед яких чільне місце посідає емоційний інтелект, як «прокачати» свій EQ вже сьогодні, в умовах карантину.
Ми не просто пізнали нове, ми відчули, що зустрічі такого формату з професіоналами та колегами необхідні нам для розширення професійної діяльності та особистісної мотивації!