«Людина стала людиною, коли почула шепіт листя, пісню коника, дзвін срібного дзвіночка, жайворонка в літнім небі, шурхіт завірюхи за вікном, ласкавий плескіт води і урочисту тишину ночі – почула і затамувала подих, слухає сотні і тисячі років цю чудову музику життя»
(В.О.Сухомлинський).
Студенти третього курсу Ірина Вака і Ольга Пінчук спеціальності «Дошкільна освіта» педагогічного факультету діляться своїми враженнями про навчання за норвезькою системою освіти.
Предмет: Sense of place and outdoor teaching, Experiential learning; field biology, ecology and nature philosophy/ Відчуття місця та викладання на свіжому повітрі, навчання на досвіді; польова біологія, екологія та філософія природи. Під час заняття студенти презентували свої власні відео - my digital story/моя цифрова історія.
Такий підхід дуже близький українству, адже єдність з природою, розуміння її, прагнення вивчити і пізнати є в глибинах нашої педагогіки, зокрема в досвіді В. Сухомлинського. Як добре, що студенти УДУ імені Михайла Драгоманова можуть побачити це в межах європейської практики.
Куратор академічної групи: Тетяна Козак кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти.
Академічна мобільність УДУ імені Михайла Драгоманова та University of South-Eastern Norway/Університет Південно-Східної Норвегії, програма: Outdoor Education and Experiential Learning in Schools and Kindergartens/Навчання на природі та експериментальне навчання в школах і дитячих садках.