Головна
- Деталі
- Перегляди: 59
🎊 Шановні колеги!
📣 Кафедра дошкільної освіти Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова запрошує вас до публікації матеріалів у колективній монографії «Освіта в епоху парадигмальних змін: виклики, модерні практики, посттравматичне зростання» (Hameln, Німеччина).
Прийом публікацій до монографії та супровідних матеріалів: до 20 вересня 2025 року (включно) на пошту: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Тематика розділів монографії:
🪅 Теорія і методика професійної освіти;
🪅 Професійна освіта (за спеціалізаціями);
🪅 Дошкільна освіта;
🪅 Початкова освіта;
🪅 Середня освіта (за предметними спеціальностями);
🪅 Спеціальна освіта;
🪅 Фізична культура і спорт;
🪅 Загальна психологія; психологія особистості;
🪅 Соціальна психологія; психологія соціальної роботи;
🪅 Педагогічна та вікова психологія.
📬 Інформаційний лист монографії розміщено за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/1z0f9slGAw4cjzeZG1aR1xGYtC8YK9dr5/view?usp=sharing
👥 Контактні особи:
🤙 Кузьменко Ірина Анатоліївна, тел. (096) 634-71-14
🤙 Шелепко Галина Володимирівна, тел. (068) 404-83-09
Ви маєте унікальну можливість долучитися і стати співавторами колективної монографії з метою узагальнення модерних психолого-педагогічних технологій у воєнний та повоєнний час, поширення передового досвіду та інноваційних практик посттравматичного зростання особистості та стійкості в освіті. Будемо вдячні за надіслані матеріали для публікації та поширення інформації серед наукової спільноти.
- Деталі
- Перегляди: 5
🎓 Дошкільна освіта на Педагогічному факультеті в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова – не просто навчання. Це стиль життя!
👶💡🌈
📍УДУ імені Михайла Драгоманова запрошує тебе на спеціальність, де твоя креативність і любов до дітей — це суперсила🦸♂💞!
💬 Тобі відгукується?
☀️ Обожнюєш дітей і хочеш змінювати світ на краще?
☀️ Любиш малювати, вигадувати казки, створювати щось нове?
☀️ Мрієш про роботу, де ти важливий кожного дня?
👉 Тоді тобі до нас!
💥 Що тебе чекає?
🔹 Творча атмосфера
🔹 Сучасні методики навчання
🔹 Практика в топових закладах дошкільної освіти
🔹 Можливості для міжнародних стажувань
🔹 Потужна спільнота майбутніх педагогів 💛💙
📸 Усе це — в самому серці Києва, в університеті з історією та ім’ям, яке поважають в усьому світі!
🟣 Зроби перший крок до професії, яку вже любиш!
✨ Подавай документи на спеціальність А2 «Дошкільна освіта» до Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова
📍Адреса приймальні комісії– м. Київ, вул. Пирогова 9, каб. 133 та каб. 229
📨 Електронна адреса приймальної комісії - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
🤙 Телефони:
(044) 239-30-17 або
(044) 235-82-36
🔊"Поки хтось мріє про майбутнє — ти його виховуєш!"😉
- Деталі
- Перегляди: 14
⚠️🙌 Увага вступникам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у 2025 році! ⚠️🙌
‼️ З 19 липня до 1 серпня 18:00 2025 року триває подача ЗАЯВ на спеціальність А2 Дошкільна освіта до Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова‼️
❗️📣 Подати свої ЗАЯВИ ви можете з 19 липня до 1 серпня 2025 року 18:00 в особистому електронному кабінеті: https://cabinet.edbo.gov.ua/login
📯📇 Обов’язковою умовою вступу до закладу вищої освіти є написання МОТИВАЦІЙНОГО ЛИСТА. Він додається до кожної заяви на вступ: і на бюджет, і на контракт.
❓💁📋 Мотиваційний лист — це викладена вступником довільно у письмовій формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на освітньо-професійну програму "Дошкільна освіта" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти до Педагогічного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова й відповідні очікування, досягнення в навчанні та інших видах діяльності.
https://www.facebook.com/100057141443140/videos/1429157768215980?locale=uk_UA
Він потрібен, щоб:
🔥 показати вас як особистість: ваше вміння комунікувати та презентувати себе;
🔥 довести вашу мотивацію та зацікавлення професією Вихователя та обраним закладом вищої освіти;
🔥 побудувати професійні та навчальні цілі.
👉 Детальніше про мотиваційний лист на сайті Педагогічного факультету: https://pf.udu.edu.ua/abituriientovi-fpp/oholoshennia-dlia-abituriienta-fpp-new/putivnyk-dlia-abituriienta-z-napysannia-motyvatsiinoho-lysta
#Мотиваційний_лист_2025
#Бакалавр
#УДУ_імені_Михайла_Драгоманова
#Педагогічний_факультет
#Дошкільна_освіта
- Деталі
- Перегляди: 43
За ініціативи Міністерства освіти і науки України, підтримки ректора Українського державного університету імені Михайла Драгоманова професора Віктора Андрущенка, декана Педагогічного факультету професора Тараса Олефіренка, завідувачки кафедри дошкільної освіти, професорки Ганни Цвєткової 2 липня 2025 року у святковій конференц-залі центрального корпусу Українського державного університету імені Михайла Драгоманова успішно проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «ВПРОВАДЖЕННЯ ЦИФРОВОЇ ГІГІЄНИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ: ВИКЛИКИ, РІШЕННЯ, ПРАКТИКИ» у змішаному форматі, яка об’єднала в науковому просторі близько 15 тисяч учасників, серед яких академічна наукова спільнота, стейкхолдери, педагоги-практики дошкільної освіти, здобувачі різних рівнів вищої освіти. Мета конференції–підвищення цифрової компетентності педагогів, поширення науково обґрунтованих методичних підходів й обмін кращими практиками реалізації Концепції цифрової гігієни дітей дошкільного віку.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся проректор з навчально-методичної роботи Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, заслужений працівник освіти України, доктор філософських наук, професор Роман Вернидуб, проєктна менеджерка з питань цифрової трансформації Команди підтримки відновлення та реформ МОН України Вікторія Косик, яка передала вітальні слова від заступниці міністра освіти і науки України з питань дошкільної освіти Анастасії Коновалової, заступник директора з наукової роботи Інституту педагогіки НАПН України Микола Головко, завідувачка кафедри дошкільної освіти, професорка Ганна Цвєткова, яка майстерно модерувала цей науковий захід.
На пленарному засіданні конференції лунали доповіді поважних господарів-організаторів та гостей заходу: Олександра Дячука – керівника проєкту Єдиної Атестаційної Системи (ЄАС) МОН, «Процедура спрощення отримання свідоцтв від державних установ: документи Єдиної Атестаційної Системи (ЄАС)»; Ганни Цвєткової – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри дошкільної освіти Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, «Створення цифрового освітнього простору в сучасному університеті: відповідь на виклики постмодерної освіти вищої школи»; Елліни Панасенко – доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри практичної психології ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», «Психологічні ризики цифрового середовища для дошкільників: діагностика, профілактика та корекція в умовах ЗДО»; Катерини Кузнєцової – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки і психології дошкільної і спеціальної освіти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича «Безпечне цифрове середовище як інструмент формування здорових цифрових звичок у дітей дошкільного віку»; Ольги Рейпольської – доктора педагогічних наук, професора, завідувача відділом дошкільної освіти Інституту педагогіки НАПН України, «Просвітницька робота з батьками: напрями виховання дітей в цифровому середовищі»; Олесі Мисик – кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки, психології та фахових методик Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, «Вплив раннього цифрового досвіду на розвиток критичного мислення у дітей дошкільного віку»; Валерії Шинкарьової – PhD, викладача кафедри дошкільної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, радника міського голови Черкас з питань освіти та гуманітарної політики, власниці мережі освітніх закладів «SOVA kids space», Голови громадської організації «Обєднання багатодітних родин «Крила», «Вихователь як цифровий архітектор: виклики та стратегії фахової підготовки педагогів у закладах вищої освіти»; Наталії Ратушняк – доктора філософії, доцента кафедри освітології і педагогіки Західноукраїнського національного університету, «Формування пізнавальної активності старших дошкільників засобами комп`ютерних технологій: методичний аспект».
Конференція пройшла в насиченій пізнавально-рефлексивній атмосфері, мали місце питання до доповідачів від учасників конференції та зворотний емоційний відгук практиків дошкілля. Отже, тема конференції є безумовно актуальною, яка викликала зацікавлення багаточисельної аудиторії її учасників. Зазначена проблема потребує уваги педагогів і психологів, а розроблена концепція цифрової гігієни дітей дошкільного віку потребує практичного впровадження в закладах дошкільної освіти.
Відеозапис конференції можна подивитися на каналі ютюб за електронним посиланням: https://youtube.com/live/EAyPuX_zlkw.
Сертифікати участі у конференції учасники можуть отримати у своїх персональних електронних кабінетах
слухача за електронним посиланням реєстрації: https://pf.udu.eas.ua/event/11
Щиро дякуємо всім шановним гостям-партнерам кафедри дошкільної освіти за участь у конференції та багаторічну співпрацю, всім інституціям, її учасникам, вільним слухачам, стейкхолдерам та всім, хто плекає сучасне дошкілля. Бажаємо Миру, благополуччя, особистісного та професійного зростання та успіхів!
Бережімо дитинство! До нових зустрічей! Слава Україні!
#УДУ_імені_Михайла_Драгоманова #МОН #ПФ #КДО #конференція
- Деталі
- Перегляди: 47
Завершальними днями червня поточного року, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (група 4-ЗДМС) спеціальності 012 Дошкільна освіта Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова успішно опанували державну атестацію. До складу екзаменаційної комісії увійшли компетентні фахівці: Рейпольська Ольга Дмитрівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділом дошкільної освіти Інституту педагогіки НАПН України; члени комісії та екзаменатори: Гальченко Вікторія Миколаївна – доктор психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти, Агіляр Туклер Вікторія Вільямівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти, а також секретар комісії: Козак Тетяна Валентинівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти.
Випускники гідно продемонстрували свої знання, вміння, особливі якості та здатність до продуктивної комунікації, вирішення проблемних питань, що підтвердило високий рівень їх підготовленості до подальшої професійної діяльності.
Щирі вітання на адресу майбутніх фахівців висловили голова та члени екзаменаційної
комісії, звернувшись зі словами: «Нехай обраний вами шлях професійного майбутнього буде світлим, сповненим віри і добрих справ».
По завершенню екзаменаційних випробувань, з привітаннями на адресу випускників звернулась куратор групи – Шулигіна Раїса Андріївна, кандидат педагогічних наук, професор кафедри дошкільної освіти, яка побажала впевненості у власних силах, професійного зростання і самовдосконалення, згадавши напутні слова Василя Сухомлинського: «Пізнай себе і ти пізнаєш світ…».
Ґречні вітання майбутнім фахівцям своєї справи і віра в те, що маленькі перемоги на освітньому фронті сьогодні – складова ПЕРЕМОГИ всієї України!
#УДУ_імені_Михайла_Драгоманова #ПФ #КДО #ДО #Комплексний_кваліфікаційний_екзамен #Вітаємо
Дочірні категорії
Історія кафедри
Кафедра педагогіки і психології дошкільної освіти
НПУ імені М. П. Драгоманова: історія, реалії, перспективи
Поглиблене вивчення відповідних архівних документів та результатів ретроспективного аналізу історико-педагогічних матеріалів засвідчують те, що кафедра зародилась понад століття тому і пройшла багато етапів перетворення від минулого до сьогодення.
1907–1919 р.р. – Створення та існування Фребелівського інституту дошкільної підготовки, в якому працювали видатні постаті педагогічної освіти – В. В. Зеньковський, Н. Д. Лубенець, С. Ф. Русова, І. О. Сікорський та ін.
1920 р. – Інститут увійшов до складу Київського інституту народної освіти, вже як факультет дошкільного виховання.
1930-ті роки – Факультет дошкільного виховання переведено до Харківського педагогічного інституту.
1954 р. – Факультет поновили в складі Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького, спадкоємцем якого сьогодні є Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. Існуючу в складі факультету дошкільного виховання кафедру початкової і дошкільної освіти, в ті роки очолював проф. Г. З. Івашин.
1960 р. – створена кафедра дошкільної педагогіки, керівником якої стала доц. О. М. Лещенко. До її складу в різні роки увійшли викладачі: З. Н. Борисова, О. К. Грибанова, Т. І. Дмитренко, М. Ф. Дубовик, Є. Ф. Лукіна, О. П. Ткаченко та перші її випускники – С. Ф. Бєлова, Л. В. Герасимова, Н. І. Зеленко, Н. І. Мітічева Л. Я. Скиданова та інші.
1965 – 1975 р.р. кафедру очолювала доц. О. К. Грибанова. У цей період свій науковий рівень більшість викладачів кафедри – В. І. Коник, Н. П. Орланова, О. П. Янківська, Н. Ф. Яришева, підвищували навчанням в аспірантурі, по закінченню якої успішно захищали дисертації.
1975 – 1991 рр. – кафедрою дошкільної педагогіки керувала З. Н. Борисова. Її склад поповнили талановиті педагоги – Г. В. Бєлєнька, О. Л. Богініч, Н. М. Кот, І. О. Луценко, М. А. Машовець, Г. В. Сухорукова, а згодом доценти Л. В. Артемова, Е. С. Вільчковський, І. С. Дьоміна та інші.
Галузь дошкільної освіти також збагатилась відомими випускниками кафедри, педагогами і психологами (К. О. Євстаф’єва, В. Г. Захарченко, В. У. Кузьменко, Т. Ф. Кунько, С. О. Ладивір, Л. І. Уманець, Л. Ю. Якименко та ін.). Завдяки їхнім науковим доробкам, впродовж тривалого часу кафедра займала провідні позиції у галузі серед закладів вищої освіти України.
Досвід науково-педагогічних працівників кафедри дошкільної педагогіки склав підґрунтя для розвитку інновацій у дошкільній і вищій освіті, підготовки навчально-методичного забезпечення, вивчення вітчизняного і зарубіжного педагогічного досвіду тощо.
1991 – 2003 р.р. – кафедру очолювала проф. Л. В. Артемова – відомий вчений у галузі теорії та історії педагогіки, дошкільного виховання, теорії та методики професійної освіти дорослих.
2003 – 2008 р.р. – керувала діяльністю кафедри дошкільної педагогіки Інституту педагогіки і психології НПУ імені М.П. Драгоманова доц. М. А. Машовець, професійні інтереси якої пов’язані з педагогікою та психологією дошкільного дитинства та професійною підготовкою майбутнього дошкільного педагога. З 2008 року кафедра дошкільної педагогіки отримала назву кафедра теорії та історії дошкільної педагогіки.
2012 – 2015 р.р. – завідувала кафедрою теорії та історії дошкільної педагогіки доц. Н. М. Кот, яка за вагомий внесок у розвиток галузі дошкільної освіти була відзначена нагородою – знаком «Софія Русова».
За ці роки до лав кафедри приєднались досвідчені науковці: кандидат педагогічних наук, доцент Р. А. Шулигіна, кандидати психологічних наук, доценти В. М. Гальченко, С. Т. Репетій та інші.
У зв'язку з реорганізацією навчальних підрозділів НПУ імені М. П. Драгоманова в 2016 році, кафедра набула назву педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості й увійшла до складу факультету педагогіки і психології університету.
Завідувачем кафедри було призначено доктора педагогічних наук, професора Г. Г. Цвєткову, яка сьогодні спрямовує діяльність науково-педагогічного складу на вдосконалення, гармонізацію професійної підготовки майбутніх вихователів відповідно до потреб сьогодення на ґрунті постнекласичної методології шляхом створення креативно-розвивального освітнього простору в закладі вищої освіти.
Науково-педагогічний склад кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості сформований із фахівців, які мають високий науковий і практичний досвід роботи. У складі кафедри працює 11 осіб, з них: 1 доктор педагогічних наук, 8 кандидатів наук, 2 асистенти 1 лаборант.
Кафедра, керуючись новими європейськими стратегіями розвитку освіти в Україні, здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою 012 «Дошкільна освіта», освітніми рівнями: перший (бакалаврський), другий (магістерський). Форми навчання: денна, заочна.
Стратегія розвитку кафедри
Основний стратегічний напрям – підвищення науково-педагогічної компетентності працівників до рівня, що дозволить кафедрі претендувати на роль одного з провідних осередків науково-педагогічної діяльності в галузі дошкільної освіти у межах освітнього простору України.
Принципи реалізації стратегії
Розвиток кафедри базуватиметься на принципах, що зможуть забезпечити реалізацію зазначеної стратегії:
- компетентності усіх членів кафедри, що діятимуть на засадах колегіальності, відкритості, демократичності та єдності;
- поєднання розвитку колективу та самовдосконалення кожного викладача як творчої особистості;
- креативності у формування методів та форм реалізації стратегії розвитку кафедри;
- інноваційності в підвищенні теоретичної та методичної культури працівників кафедри, основними рисами якої є взаємодія викладачів і студентів, соціокультурний діалог та захист суб’єктів професійної та освітньо-наукової діяльності.
Основні напрями діяльності (завдання)
для реалізації стратегії розвитку кафедри
- Приведення показників професійної діяльності та рівня кваліфікації кожного викладача кафедри в повну відповідність до чинних ліцензійних вимог освітньої діяльності.
- Створення системи фахового спрямованого підвищення кваліфікації викладачів кафедри.
- Запровадження відкритого, прозорого, поточного планування діяльності кафедри (навчальної, наукової, методичної та організаційної роботи).
- Формування механізмів та традиції самовдосконалення кожного викладача кафедри та умов реалізації його професійних компетентностей.
- Створення умов для започаткування кафедрою наукової школи.
- Використання Е-технологій в освітній діяльності, формування дистанційних курсів, відеолекцій, інтерактивних електронних навчальних видань тощо.
- Підтримання конкурентного статусу кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості в підготовці компетентних і конкурентоспроможних фахівців у галузі дошкільної освіти на національному ринку освітніх послуг та позиціонування НПУ імені М.П. Драгоманова і факультету педагогіки і психології як флагманів педагогічної думки.
- Підготовка наукових публікацій викладачами кафедри у зарубіжних наукових виданнях, що включені до різних наукометричних баз даних та мають індекси цитування.
- Розвиток ефективної взаємодії з українськими та зарубіжними партнерами з метою забезпечення академічної мобільності професорсько-викладацького складу кафедри та реалізації спільних проектів, грантових програм.
- Організація профорієнтаційної роботи з метою популяризації навчання за спеціальністю 012 «Дошкільна освіта», за різними освітньо-професійними програмами, рівнями на принципово нових засадах.
- Впровадження системи компетентнісного наставництва як одного з нових принципів підготовки професійного кадрового складу кафедри.
- Презентація на сайті кафедри освітніх досягнень викладачів та студентів, популяризація сучасних методів, технологій та методик навчання і викладання у вищій школі.
- Організація взаємодії з іншими освітніми закладами і науковими установами, проведення спільних засідань, семінарів, круглих столів, підготовка та видання наукової та навчально-методичної літератури.
Національне партнерство
Кафедра співпрацює із провідними науковими установами й університетами України:
- Інститут проблем виховання НАПН України
- Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України
- Інститут педагогічної освіти та освіти дорослих НАПН України
- Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка
- Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
- ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»
- Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка
- Київський університет імені Бориса Грінченка
- Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
- Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського
- Рівненський державний гуманітарний університет
- Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
- Харківська гуманітарно-педагогічна академія та ін.
- Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
- Національна парламентська бібліотека України
- Державна науково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського
- Видавництва: «Академвидав», «Освіта», «Педагогічна преса» та ін.
Зарубіжне партнерство
Кафедра співпрацює із провідними науковими установами й університетами близького і далекого зарубіжжя:
- Білоруським державним педагогічним університетом імені Максима Танка;
- Казахським національним педагогічним університетом імені Абая;
- Університетом едукології Литви;
- Коледжем Південно-Східної Норвегії (The University College of Southeast Norway (USN) та ін.
Навчально-методична діяльність кафедри
Навчально-методична діяльність кафедри