Магістри другого курсу, спеціальності Дошкільна освіта в рамках дисципліни «Етнопедагогіка дошкільна», здійснили мандрівку в часі та своїми очима побачили, як виглядала архітектура та побут регіонів України: Полісся, Слобожанщини та Полтавщини, Карпат, Наддніпрянщини, Поділля та Півдня кілька століть тому.

   На території Національного музею народної архітектури та побуту України (музей просто неба) студенти «доторкнулися» до пам'яток народного будівництва XVI-XX ст. та найрізноманітніших експонатів: народного одягу, меблів, знаряддя праці, виробів гончарів, бондарів, теслів, столярів, ковалів, народного живопису та розпису, музичних інструментів, дитячих іграшок тощо. Пройшлися стежками мальовничих житлових і господарських комплексів, які включають в себе хати, комори, криниці та інші атрибути давнього українського села. Відчули «душу» нашого народу. Хата із с. Самари Волинської області (1587 р), наповнена зразками предметів побуту, одягом, іконами... І все це на тлі «парку ремесел», де сучасні умільці за старими традиціями відроджують традиційні народні промисли, вкладаючи в ці історичні декорації живий дух працьовитого і веселого українського народу.

   Це унікальне, мальовниче неповторне та популярне місце в якому вітряки та храми формують образ сільського життя, створюють відчуття справжнього занурення в колорит українського села. Особливістю, що відрізняє музей у Пирогові від інших, є тематичні гуляння в честь традиційних українських свят, які тут регулярно проводяться. А в церквах, які досі залишаються діючими можна обвінчатися або охрестити дитину.

   «Музей просто неба» дав можливість не лише духовно збагатитись, але і дізнатись багато цікавого про свою Батьківщину.